SUPAFIL LOFT

Testováno a oceněno

Hlavní výhody Testováno a oceněno
Čistě

Čistě

Rychle

Rychle

Zdravě

Zdravě

Úsporně

Úsporně

Foukaná izolace na přírodní bázi

Minerální izolace bez přidaných pojiv a chemických látek.

Supafil Loft je minerální foukaná izolace z minerální vlny bez obsahu pojiva. Je určena k nafoukání do nových i stávajících otevřených podkrovních (půdních) prostor (stropů a podhledů nad nejvyšším vytápěným podlažím). Supafil Loft má optimální tepelně technické vlastnosti, vynikající schopnost vyplnit dutiny ve stavebních konstrukcích a ideální vlastnosti pro aplikaci foukáním. Kromě rychlé instalace tím zajišťuje také dosažení maximální kvality zateplení. Minerální vlna z panenského vlákna je bez přidaných pojiv, retardérů hoření a chemických látek. Máte naprostou jistotu, že tato tepelná izolace neobsahuje nic jiného než čistou minerální vlnu. Knauf Insulation vám doporučí ověřenou firmu, která během několika hodin zateplí váš dům.

Tepelné izolace ve formě desek nebo rolí zná každý. Role či desky je třeba rozbalit, změřit a nařezat na požadované formáty. S sebou nese nutnost vypořádat se s prostorem mimo rastr a těžko dostupnými místy. Naopak foukaná izolace Supafil je minerální vlna ze skleného vlákna bez pojiva. To znamená, že není zformátovaná do tvaru desek či rolí, ale jedná se o volný materiál vhodný k foukání.

Supafil Loft je primárně určen pro aplikaci pro foukání shora na konstrukce stropů a podhledů s průměrnou hustotou izolace deklarovanou aplikací a realizační firmou. Jeho vlastnosti jsou posuzovány a deklarovány v souladu s EN 14064-1:2010. Za použití správných postupů nutných pro dosažení požadovaných tepelně technických vlastností materiálu Supafilu Loft, tedy dosažení minimální požadované hustoty při aplikaci, je zodpovědná realizační firma.

Foukaná izolace zafouká cokoli, vhodná je zejména pro zateplení konstrukcí shora jako jsou půdy a stropy. Prostor půdy se nemusí složitě připravovat pro zateplení. Foukaná izolace si poradí s konstrukcí krovu, rozvody elektroinstalací, vody, odpadů i dalšími prvky půdy. Zateplovací materiál vyplní i sebemenší prostor. Takto zateplenou půdu a konstrukci stropu je možné zaklopit deskami, půda se stává pochozí. Postačí-li zajistit pouze dostupnost revizních míst, lze zřídit jen pochozí lávky.

Hlavní výhody originálního materiálu Supafil

Tlumí hluk

Tlumí hluk

Supafil Loft je z akustického hlediska vysoce pohltivá izolace a dokonale izoluje zvuk. Přispívá tak k vaší domácí pohodě, ať už se jedná o zvuky z venku, či uvnitř vašeho domu.

Nesesedá

Nesesedá

Minerální vlna Supafil Loft nenesedá. V praxi to tak znamená, že měřitelné hodnoty sesedání se pohybují pod zjistitelné 1 % z celkového objemu nafoukané vlny, a vy tak ani po letech izolace vašeho domu nezaznamenáte žádný úbytek materiálu v izolaci vašeho domu.

Maximální izolant

Maximální izolant

Supafil Loft se díky formě vloček ve foukané izolaci dostane do všech prostorů, dutin a tvarů ve vašem domově. Plně se tak přizpůsobí požadované aplikaci izolace, ať už se jedná o strop, půdu, příčku nebo šikmou střechu.

Rychlá aplikace bez omezení

Rychlá aplikace bez omezení

Aplikace Supafil Loft probíhá v řádu jednotek hodin bez omezení vašeho domova a rodiny. Při aplikaci Supafil Loft můžete tak zůstat doma bez obav z hluku nebo narušení vašeho soukromí.

Ekologický materiál

Ekologický materiál

Supafil Loft je minerální vlna z panenského vlákna bez přidaných pojiv, retardérů hoření a dalších chemických látek. Máte tak naprostou jistotu, že izolace vašeho domu neobsahuje nic jiného než čistou minerální vlnu.

Odolný vůči vlhkosti

Odolný vůči vlhkosti

Díky svým vlastnostem je minerální izolace Supafil Loft odolná vůči plísním. Izolační materiál nevlhne, je voděodpudivý, propouští vodní páry skrze konstrukci domu, nerozkládá se a zabraňuje tak růstu bakterií a mikroorganismů.

Nehoří

Nehoří

Supafil Loft je označovaný třídou A1 zpomalující hoření. Proto i v případě neštěstí a požáru vašeho domu vám Supafil Loft pomůže dostat se včas do bezpečí s vaší rodinou, protože nehoří a skrze tuto izolaci se požár nedostane.

Úsporný materiál

Úsporný materiál

Při aplikaci Supafil Loft se vytvoří souvislá vrstva izolace, která není přerušovaná žádnými spoji nebo překážkami. Díky tomu nevznikají žádné mezery v izolaci a nedochází tak ke vzniku tepelných mostů. Proto je Supafil Loft tak vysoce účinný, jelikož po izolaci vašeho domu tímto materiálem dosáhnete úspory tepla kolem 30 % a vaše návratnost investice do izolace domova je 3-5 let.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů